Borsa Haberleri

Nio Hisselerinde Düşüş: Teslimat Rakamlarında Negatif Öngörü

December 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nio Hisselerinde Düşüş: Teslimat Rakamlarında Negatif Öngörü

Dördüncü çeyrek teslimat beklentilerinin düşürülmesinin ardından NIO  (NIO) hisseleri salı günü 8,3% düşüş kaydetti.

● Daha önce açıklanan 43.000 – 48.000 adetlik mali dördüncü çeyrek teslimat tahmini 38.500 – 39.500 araç bandına düşürüldü.

● Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz, Çin’deki büyük şehirlerde Omicron varyantının patlak vermesinin neden olduğu bazı tedarik zinciri kısıtlamalarının etkisiyle Aralık 2022’de teslimat ve üretim süreçlerinde birtakım zorluklarla karşı karşıya kaldı. 

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Ekiplerimiz tüm cephelerde operasyon sürekliliğini sağlamaya çalışsa da özellikle teslimat ve kayıt prosedürlerinde kullanıcıları etkileyen aksamaların olması nedeniyle tam kapasitemize ulaşamadık.”

● Şirketin kurucusu ve CEO’su William Li, aşağı yönlü baskının yanı sıra makroekonomik kargaşada devlet sübvansiyonlarının kaldırılmaya başlanması ve talebin erimeye yüz tutması nedeniyle 2023’te karşıdan esen şiddetli rüzgarlarla karşılaşma olasılıklarının güçlü olduğunu belirtti.

● Kıyasıya fiyat rekabetinin etkisinde kalan Çin pazarında rekabetin yoğun olması bekleniyor.

Nio Hisselerinde Düşüş: Teslimat Rakamlarında Negatif Öngörü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha