Borsa Haberleri

NIO, Hang Seng TECH’e Katılıyor

May 23, 2022 • 1 dakika okuma süresi
NIO, Hang Seng TECH’e Katılıyor

Aynı zamanda New York Borsası’nda işlem gören Çinli elektrili araç üreticisi NIO (NIO), 13 Haziran’dan itibaren Hang Seng TECH Endeksine kurucu hisse senedi olarak katılacağını belirtti.

Endeks, Hong Kong’da listelenen en büyük 30 teknoloji şirketini temsil ediyor. Nio aynı zamanda, Hang Seng Composite Index’e de kurucu hisse senedi olarak dahil edilecek.

Morgan Stanley’nin Analisti Tim Hsiao, bu kararın zaten bekleniyor olduğunu söyledi. Bu katılımın endekse daha fazla likidite ve çeşitlilik sağlayacağını da sözlerine ekledi.

“Nio’nun endekse dahil edilmesi, H-hisselerinin kısa vadeli likiditesini destekleyebilir ve gözleri pasif fonları izleyen endekslere çevirebilir. Daha önceki raporlarımızda belirtildiği gibi, üçlü listede yer alan NIO, ADR’leri listeden çıkarma risklerinden korunmak için çok daha iyi bir konumda yer alıyor. Gözler, gerçekleşmesi daha uzun sürecek olan potansiyel A-hisse listelemesinde.” dedi.

Nio hisseleri ise pazartesi günü piyasa öncesinde 0,7% artış gösterdi.

NIO, Hang Seng TECH'e Katılıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı