Borsa Haberleri

Nikola Teslimatları 80% Artışla 2. Çeyrekte Beklentileri Aştı

Nikola Teslimatları 80% Artışla 2. Çeyrekte Beklentileri Aştı
Google News Icon Takip Et

ABD’li Nikola (NKLA), hidrojen yakıt hücreli kamyon teslimatlarının ikinci çeyrekte bir önceki üç aya göre 80% artarak beklentileri aştığını ve akülü araçlara yöneldiği bir dönemde büyük kamyonlara yönelik güçlü talebin sinyalini verdiğini açıkladı.

Bu yıl şimdiye kadar 70%’in üzerinde değer kaybeden şirket hissesi, söz konusu güçlü teslimat açıklamalarından destek alarak bugün yeşile döndü. 

Şirket, 30 Haziran’da sona eren çeyrekte toptancılara 72 adet Sınıf 8 Nikola hidrojen yakıt hücreli kamyon teslim etti; bu rakam bir önceki çeyrekte 40 olmuş ve 50 ile 60 kamyonluk satış tahmininin üzerinde gelmişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters