Borsa Haberleri

Nikola, Hidrojen Yakıtı Ağı Kuracak

February 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nikola, Hidrojen Yakıtı Ağı Kuracak

Sıfır emisyonlu kamyon pazarı için bir yakıt dolum istasyonu ağı kurmayı planlayan Nikola Corporation (NKLA)’ın hidrojen tesisleri üzerinde çalışmaya başladığı bildirildi.

● Ağır hizmet tipi batarya elektrikli araç üreticisi, ABD ve Kanada’nın bazı bölgelerinde hidrojen tedarik etmeyi kabul eden hidrojen üreticileriyle anlaşmalar da imzaladı.

● Nikola 2026’ya kadar 7.500 adet ağır hizmet tipi kamyon üretmeyi amaçlıyor.

● Nikola (NKLA) ocak ayında yaptığı açıklamalarda, ABD yeşil hidrojen üretim tesisleri geliştirme ortaklığı için Fortescue Future Industries ile iş birliği yapacağını bildirmişti. Ayrıca, hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçlara doğrudan yakıt ikmali yapabilen ağır hizmet tipi, 700 bar (10.000 psi) hidrojen mobil yakıt yükleyici geliştirdiğini duyurmuştu.

Nikola, Hidrojen Yakıtı Ağı Kuracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha