Borsa Haberleri

Nike CEO’su Çin’deki Yüksek İvmeye İşaret Etti

January 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nike CEO’su Çin’deki Yüksek İvmeye İşaret Etti

Perşembe günü CNBC’ye bir demeç veren Nike (NKE) CEO’su John Donahoe, büyüme eğilimleri konusunda pozitif ifadeler kullandı.

● Donahoe özellikle, Nike (NKE)’ın dikkat çeken aşırı yerel popüler ürünlere yönelik planı çerçevesinde Çin’deki genç tüketiciler konusunda ivme öngörüyor.

● “Şangay ve Pekin’li gençler arasında hâlâ en cool (klas) ve favori marka biziz. Tüm dikkatimizi gerçekten Çin’deki Z kuşağına verdik. En yenilikçi ürünleri isteyen ve küresel arenada kabul görmüş markalara bakan Z kuşağı tüketicisinden aldığımız yanıt çok iyi!” dedi.

● Mali yıl görünümünde COVID ile ilgili bazı aksaklıkları göz önünde bulundurduklarını belirten Donahoe, yine de sorunun geçici olduğunu ve Çin’deki faaliyetlerine ilişkin temel verilerin güçlü olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Nike CEO’su Çin’deki Yüksek İvmeye İşaret Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha