Borsa Haberleri

Nike Bilanço Beklentileri Nasıl?

December 20, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nike Bilanço Beklentileri Nasıl?

Nike (NKE) ikinci çeyrek bilançosunu 20 Aralık’ta açıklayacak. 12,6 milyar dolarlık gelir ve 0,65 dolarlık hisse başına kazanç beklentisi üzerine konsensüs tahminleri son üç haftadır daha yukarıları gösteriyor.

● Morgan Stanley yapmış olduğu ilk açıklamalarda, güçlü talep ve beklenenden düşük genel ve idari giderler nedeniyle ikinci çeyrek hisse başına kazanç rakamının beklentileri aşmasını beklediğini bildirdi.

● Kurum bunun yanı sıra envanterlerin iyileştirilmesi halinde, yatırımcıların brüt kâr marjına dayalı hisse başına kazancın aşağı yönlü oluşunu göz önünde bulunduracağı düşüncesinde.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Nike hisselerinin çizeceği yön açısından çok önemli olan bu gelişmeleri değerlendiren kurum, Çin’deki Nike satışlarının eylül ve ekim aylarında düşük kalmasının ardından kasım ayında oldukça yükselmiş olabileceğini kaydetti.

● Keza UBS, Nike’ın 2023 mali yılı öngörüsünü aşacağı kanaatinde. Kurum, “Nike’ın Avrupa ikinci çeyrek bilançosu ve brüt marj öngörüsünün piyasa beklentisine kıyasla daha iyi gelebileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Son 90 gündür, Nike (NKE) ile ilgili öngörülerde bulunan 20 analistten 18’i çeyreğe ilişkin kazanç tahminlerini yükseltirken, 13 analistten 12’si ise hisse başına kazanç tahminlerini düşürdü.

Nike Bilanço Beklentileri Nasıl?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha