Borsa Haberleri

Nike Bilanço Beklentileri: Ayı & Boğa Yorumlar

March 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nike Bilanço Beklentileri: Ayı & Boğa Yorumlar

Nike (NKE), salı günü açıklanması beklenen 3. çeyrek bilançosu arifesinde analistlerin ve araştırma kurumlarının hem olumlu hem de olumsuz yönde ilgisini çekiyor ve bu da anlaşılabilir bir durum.

Bilançonun açıklanmasından önce konsensüs hisse başına kâr tahmini 0,54 dolar seviyesinde ve bu tahmin yıl bazında yaklaşık 38%’lik bir düşüş anlamına geliyor. Diğer yandan, gelirin yaklaşık 5,6% artarak 11,48 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Art arda 8 çeyrek boyunca hisse başına kâr tahminlerini yükselten Nike (NKE), bu zaman aralığında gelir beklentilerini yalnızca iki kez tutturamadı.

● Boğa: Baird analisti Jonathan Komp, toplam gelir ve kâr-zarar hanelerinde beklentilerin üzerine çıkılmasını bekliyor. Analist, özellikle öngörülerin yukarı yönlü olması durumunda hissenin “cari ortamda cazip bir seçenek” olmaya devam edeceğini vurguladı.

● Hissenin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu değiştirmeyen Komp, 12 aylık ortalamada 130 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Analist, giyim ve ayakkabı üreticisine Mart 2021’den bu yana aynı notu veriyor.

● Ayı: Yelpazenin diğer ucuna baktığımızda; Redburn, fiyatın yükselmesi hisseyi riskli bir duruma getirdiğinden dolayı, hissenin umutları boşa çıkarmaya mahkum olduğuna inanıyor. Bu yüzden “SAT” notu verilen hissenin 12 aylık ortalama fiyat hedefi 100 dolar olarak belirlendi ve hisse için önümüzdeki yıl önemli bir düşüş yaşanabileceği ileri sürüldü.

● Kurum analistleri, “Büyük markalar, her zaman sahip olmak istenilecek harika hisse senetleri değildir.” ifadelerini kullandı.

Nike Bilanço Beklentileri: Ayı & Boğa Yorumlar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha