Borsa Haberleri

Nike, 740 Kişiyi İşten Çıkaracak

April 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nike, 740 Kişiyi İşten Çıkaracak

Nike (NKE), 2025 mali yılının ilk yarısında gelirlerinin düşeceği uyarısının ardından maliyetlerini dizginlemeye çalışırken, Oregon’daki genel merkezinde yaklaşık 740 çalışanı işten çıkaracağını açıkladı.

Nike’ın insan çözümlerinden sorumlu başkan yardımcısı Michele Adams, eyalet yetkililerine gönderdiği ve yasal olarak zorunlu olan bildirimde, “etkilerin ikinci aşamasının” 28 Haziran’a kadar genel merkezde başlayacağını söyledi.

Spor giyim şirketi, aralık ayında önümüzdeki üç yıl içinde 2 milyar dolarlık bir tasarruf planı açıklamış ve şubat ayında toplam işgücünün yaklaşık 2%’sini ya da 1.600’den fazla pozisyonu azaltacağını söylemişti. Şirketin 31 Mayıs 2023 itibariyle yaklaşık 83 bin 700 çalışanı bulunuyor.

ABD ve Kanada’daki birçok şirket, 2023’teki işten çıkarmaların ardından, belirsiz bir talep ortamı karşısında maliyetleri düşürmek için yeni işten çıkarma turları açıkladı.

Nike, 740 Kişiyi İşten Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters