Borsa Haberleri

Nike 1.600 Kişiyi İşten Çıkaracak

Şubat 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Nike 1.600 Kişiyi İşten Çıkaracak

Spor giyim devi Nike (NKE) maliyet düşürme planları kapsamında işgücünün yaklaşık 2%’si olmak üzere 1.600’den fazla kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor. 

Nike CEO’su John Donahoe, çalışanlara gönderdiği bir notta şirketin kaynaklarını koşu, kadın giyimi ve Jordan markası gibi kategorilere yatırımı artırmak için kullandığını söyledi. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, işten çıkarmalar mağaza ve dağıtım merkezlerindeki çalışanları ya da inovasyon ekibindekileri etkilemesinin beklenmediği belirtildi. 

Donahoe, “Bu acı bir gerçek ve hafife aldığım bir durum değil. Şu anda en iyi performansımızı sergileyemiyoruz ve bu durumdan kendimi ve liderlik ekibimi sorumlu tutuyorum.” ifadelerini kullandı.

Oregon merkezli ve 31 Mayıs itibariyle yaklaşık 83 bin 700 çalışanı bulunan şirket, aralık ayında yıl için gelir görünümünü düşürmüş ve önümüzdeki üç yıl içinde işten çıkarmalar ve organizasyonel düzene sokma gibi eylemlerle 2 milyar dolara kadar maliyetleri azaltmaya çalışacağını söylemişti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha