Borsa Haberleri

Nice Systems Güçlü Bilançosuyla 10% Yükseldi

Şubat 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Nice Systems Güçlü Bilançosuyla 10% Yükseldi

İsrail merkezli yazılım şirketi NICE Systems (NICE) dördüncü çeyrek için Wall Street beklentilerini aşan üç aylık rakamlarından aldığı destekle 10%’un üzerinde değer kazandı. 

Veri güvenliği, bulut yazılımı ve robotik süreç otomasyonu gibi alanlarda uzmanlaşan şirket, geçen yılın son çeyreğinde 623,2 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 2,36 dolar kâr elde etti. Analistler, gelirlerin 616,2 milyon dolar, hisse başına kârın da 2,26 dolar gelmesini bekliyordu. 

Şirket gelirlerinin önemli bir bileşeni olan bulut geliri, yıllık bazda 20% artışla 429 milyon dolara yükseldi. Bu sağlam finansal sonuçlara ayrıca, bir önceki yılın dördüncü çeyreğine kıyasla seyreltilmiş hisse başına kârdaki 16%’lık artış eşlik etti.

NICE’ın gelecekteki görünümü de oldukça iyimser; şirket 2024’ün ilk çeyreği için 2,27 dolarlık analist konsensüsünün üzerinde, 2,40 ile 2,50 dolar aralığında düzeltilmiş hisse başına kâr elde etmeyi bekliyor. 2024’ün ilk çeyreği için 650 ile 660 milyon dolar aralığındaki gelir tahmini de Wall Street’in 640,7 milyon dolarlık konsensüs tahminini aştı.

2024 yılının tamamı için NICE, 9,88 dolarlık konsensüse kıyasla 10,40 ile 10,60 dolarlık bir düzeltilmiş hisse başına kâr aralığı öngörüyor ve gelirlerin 2,67 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde 2,71 ile 2,73 milyar dolar aralığında geleceğini tahmin ediyor.

NICE CEO’su Barak Eilam, şirketin başarısını yapay zekânın kilit bir itici güç olarak büyümesine bağlayarak, “Yapay zekâ, birden fazla büyüme vektörünün kilidini açan kapsayıcı bir katalizör haline geldi.” ifadelerini kullandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nice Systems