Ekonomi ve Finans Haberleri

New York FED Başkanı: Yeni Bir Faiz Oranı?

Ağustos 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
New York FED Başkanı: Yeni Bir Faiz Oranı?

New York FED Başkanı John Williams, eylül toplantısında başka bir faiz artışının “ucu açık bir soru” olduğunu söyledi.

Williams, The New York Times’a verdiği röportajda “Bence zirve faiz oranının ne olacağına oldukça yakınız ve asıl soru şu olacak: Bunu iyi bir şekilde anladığımızda, politikayı ne kadar süre kısıtlayıcı bir seviyede tutmamız gerekecek?” dedi.

Williams, henüz gelecek ay yeni bir faiz artışını destekleyip desteklemeyeceğine karar vermediğini söylerken, ekonomik verilere bağlı olarak faiz oranlarının gelecek yıl kadar erken bir zamanda düşmeye başlayabileceği ihtimalini de göz ardı etmedi.

Hatırlayalım: FED, enflasyonu 2% hedefine doğru çekmeye çalışırken geçen ay faiz oranlarını yüzde 5,25%-5,5% aralığına yükseltmiş ve haziran ayındaki molanın ardından Mart 2022’den bu yana 11. kez faiz artırmış oldu. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Hill