Meta

New Street Research Meta’nın Notunu Düşürdü!

April 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
New Street Research Meta’nın Notunu Düşürdü!

New Street Research, Meta Platforms’un (META) “AL” notunu “NÖTR olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatı 220 dolar olarak belirledi. 

Şirket, Meta’nın notunun hissenin yılbaşından bu yana gösterdiği olağanüstü artıştan kaynakladığını belirtti. Bu dönemde Meta hisseleri, 84% yükseldi. 

Yeni teknolojiler endişelendiriyor: Ek olarak New Street Research, Meta’nın yapay zekâ ve Metaverse yatırımlarının yüksek maliyetleri ve bu harcamaların orta ile uzun vadede kârlılık üzerindeki olası etkileri sebebiyle endişeli. 

Meta karşısında boğa (artış beklentisi) pozisyonu almak için New Street Research, TikTok ile rekabetin düşmesi ve Advantage+ ve diğer reklam teknolojisi araçlarındaki adaptasyonun artması gerektiğini belirtiyor. 

New Street Research Meta’nın Notunu Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing