Borsa Haberleri

Netgear Hisseleri Neden Düşüyor?

April 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netgear Hisseleri Neden Düşüyor?

Pazartesi günü mesai sonrası işlemlerde, ağ ekipmanı üreticisi Netgear (NTGR)‘ın hisseleri, şirketin Çin’deki Covid karantinasının neden olduğu tedarik sorunları sebebiyle piyasa öncesi borsada 10%’dan fazla düşüş yaşadı.

Pazartesi günkü kapanış itibarıyla, hisse senedi S&P 500 Endeksi’nin 4.9%’luk kazancına kıyasla, son 12 ayda 40%’ın üzerinde düşüş yaşadı.

Şirket, mali yılın ilk çeyreği için gelir hedefini 200 milyon ile 212 milyon dolar arasına düşürdüğünü duyurdu. Bu hedef, önceden 220 milyon ila 240 milyon dolar aralığında bulunuyordu. 

Analistler tedarik zinciri sorunlarının operasyonları etkilemeye başlamasından önce, şirketin 231,6 milyon dolar gelir bildirmesini bekliyorlardı. Şirket yaptığı açıklamada, ABD tüketici WiFi pazarının 2022’nin ilk çeyreğinde düşmeye başladığını kaydetti.

Pazar büyüklüğündeki düşüş şirketin iş performansını da etkiledi. Şirketin önceki beklentilerine göre gelirlerde düşüş yaşandı. 

Şirket geçtiğimiz yıldan beri, küresel tedarik zinciri sorunlarının işlerine etkileri konusunda uyarılarda bulunuyor. Devam eden yarı iletken sıkıntısı nedeniyle, birçok firma da operasyon süreçlerinde zorluklarla karşılaşıyor. Netgear’ın 2022’nin ilk çeyreğine ait bilançosu da 27 Nisan’da açıklanması planlanıyor.

Netgear Hisseleri Neden Düşüyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı