Borsa Haberleri

Netflix’ten Canlı Spor Yayını Hamlesi!

Kasım 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix’ten Canlı Spor Yayını Hamlesi!

Wall Street Journal’ın salı günkü haberine göre Netflix (NFLX), canlı spor yayınlarına yatırım yapma planı doğrultusunda spor liglerinin yayıncılık haklarını almak üzere yakın zamanda bir teklif sundu.

● Alınan bilgiye göre, Fransa ve Birleşik Krallık da dahil bazı Avrupa ülkelerindeki ATP tenis turnuvalarının yayıncılık haklarını almak için teklif vermesine rağmen sonrasında bunlardan vazgeçildi.

● WSJ’nin haberine göre şirket ayrıca, Birleşik Krallık’ta Kadınlar Tenis Birliği ve bisiklet yarışlarına ilişkin haklar da dahil olmak üzere diğer etkinlikler için de teklif vermeyi değerlendirdi ve geçtiğimiz yıl Dünya Sörf Ligi haklarını satın almak için görüşmeler yaptı.

● Habere göre Netflix yöneticileri, spor haklarının alınmasına yönelik teklifler verilirken yüksek maliyetlerden kaçınmak adına düşük profilli liglere yönelmeyi değerlendiriyor. Bazı yöneticiler, platformun ölçeği göz önünde bulundurulduğunda daha az bilinen sporların haklarının alınabileceğine inanıyor.

● Yayıncılık platformları, halihazırda olgunlaşmış olan pazar pastasından pay alabilmek için canlı sporlara da yatırım yapma arzusunda.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti