Borsa Haberleri

Netflix’in Yeni Abone Sayısı 2,4 Milyonu Geçti!

October 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix’in Yeni Abone Sayısı 2,4 Milyonu Geçti!

● Toplam gelir ve kâr-zarar durumu açısından beklenenden daha iyi rakamlar açıklanması üzerine Netflix hisseleri salı günü 14%’ten fazla yükseldi.

● Netflix ayrıca, bünyesine 2,41 milyon net küresel abone kattığını belirtti. Bu rakam, bir önceki çeyrekte öngörülenin iki katından daha yüksek bir orana denk geliyor.

● Dahası, Netflix gelecek yıl parola paylaşımına son vermeye başlayarak insanları kendi hesaplarını oluşturmaya yönlendirecek. Bunun yanı sıra hesaplarını paylaşan kişilerin alt hesaplar oluşturarak ekledikleri aile ve arkadaş profilleri için ekstra ödeme yapmasını talep edecek.

İşte Açıklanan Rakamlar ve Beklentiler:

●   Hisse başına kazanç: Hisse başı 2,13 dolara karşılık 3,10 dolar

●   Gelir: 7,837 milyar dolara karşılık 7,93 milyar dolar

●   Beklenen net küresel ücretli abone sayısı: Ek 1,09 milyon aboneye karşılık ek 2,41 milyon abone

● Çeyrek dönemdeki Netflix net abone sayısı artışına en büyük katkıyı Asya-Pasifik bölgesi yaptı. Bu bölgeden 1,43 milyon abone platforma katıldı. ABD-Kanada bölgesi yalnızca 100 bin net abone sayısıyla en düşük artış oranını kaydetti.

● Netflix, yeni reklamlı paket konusunda “oldukça iyimser” olduklarını bildirdi. Bu yeni paketin dördüncü çeyrek sonuçlarına önemli bir katkı yapmasını beklemeseler de abone sayısının zaman içerisinde kademeli olarak artması öngörülüyor.

Netflix’in Yeni Abone Sayısı 2,4 Milyonu Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı