Netflix

Netflix’in Reklamlı Abonelik Kullanıcıları Aylık 23 Milyona Ulaştı

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Netflix’in Reklamlı Abonelik Kullanıcıları Aylık 23 Milyona Ulaştı

Netflix’in (NFLX) reklam destekli segmenti, ayda 23 milyonun üzerinde küresel aktif kullanıcıya ulaştı. Yayın devinin hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 2%’ye yakın yükseldi. 

Şirketin reklamlı abonelik segmenti, çevrimiçi izleyiciler için rekabet yoğunlaştıkça daha fazla müşteri çekmek ve yeni bir gelir akışı elde etmek için Kasım 2022’de ABD de dahil olmak üzere 12 pazarda kullanıcılara sunuldu.

Netflix, lansmanından bir yıl sonra, reklamlı abonelik planının ayda 15 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını söylemişti.

Variety’nin haberine göre yayın devinin reklam şefi Amy Reinhard, Las Vegas’taki CES teknoloji fuarında “Netflix’in reklam destekli planlara sahip müşterilerinin 85%’i platformda günde iki saatten fazla zaman geçiriyor.” ifadelerini kullandı. 

Netflix’in Reklamlı Abonelik Kullanıcıları Aylık 23 Milyona Ulaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters