Borsa Haberleri

Netflix Yönetim Kurulu Başkanı 10 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Netflix Yönetim Kurulu Başkanı 10 Milyon Dolarlık Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

Son dönemde iş anlaşmaları ve satın alma tekifleriyle hareketli günler geçiren medya sektöründen bir haber de Netflix’ten (NFLX) geldi.

Netflix Yönetim Kurulu Başkanı Reed Hastings, 1 Mayıs’ta toplam 18 bin 361 adet hissesini 10,1 milyon dolara sattı.

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Hastings’in yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Skyworks Solutions (SWKS) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Liam Griffin, 2 Mayıs’ta 1 milyon doların üzerinde bir rakam karşılığında toplam 11 bin 142 adet hisse satın aldı.

🎯 Hertz Global (HTZ) CEO’su Gilbert West, 30 Nisan’da toplam 250 bin adet hisse için 1,1 milyon dolar ödedi. 

🎯 Cleveland-Cliffs (CLF) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lourenco Goncalves, 1 Mayıs’ta 1 milyon dolar karşılığında toplam 60 bin adet hisse satın aldı. 

🎯 Intel (INTC) CEO’su Patrick Gelsinger, 29 Nisan’da 125 bin 674 dolar karşılığında 4 bin adet hisse satın altı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Viking Therapeutics (VKTX) CEO’su Marianna Mancini, 1 Mayıs’ta 281 bin 425 adet hissesini 22,1 milyon dolar karşılığında elden çıkardı. 

🎯 Oracle (ORCL) Direktörü George Conrades, 1 Mayıs’ta 2,9 milyon dolar karşılığında 25 bin adet hisse sattı.

🎯 Salesforce (CRM) CEO’su Marc Benioff, 1 Mayıs’ta 15 bin adet hissesini 4 milyon dolara sattı.

🎯 Snap (SNAP) CTO’su Robert Murphy, 29 Nisan’da 14,2 milyon dolar karşılığında 1 milyon adet hisse sattı. 

🎯 Alphabet (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, 1 Mayıs’ta gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 45 bin adet hissesini 7,4 milyon dolar karşılığında sattı. 

🎯 Freeport-McMoran (FCX) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Richard Adkerson, 30 Nisan’da 8,5 milyon dolar karşılığında 169 bin 229 adet hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Texas Instruments (TXN) Yönetim Kurulu Başkanı Richard Templeton, 29 ve 30 Nisan’da gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 208 bin adet hissesini 37 milyon dolar karşılığında sattı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz