Borsa Haberleri

Netflix Yeni Bir Yapım Şirketi Kurdu

July 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix Yeni Bir Yapım Şirketi Kurdu

Netflix, Matt ve Ross Duffer kardeşlerle yaptığı anlaşma kapsamında film ve televizyon projeleri geliştirmek için yeni bir yapım şirketi kurdu. “Upside Down Pictures” adı verilen bu yapım şirketinin projeleri arasında büyük hayran kitlesi bulunan “Stranger Things” dizisinden bir spin-off da olacak. Yayın akışı uzmanları, popüler dizi ve film izleme platformunun düşen abone sayısından dolayı farklı stratejiler izleyeceğini düşünüyordu. Nitekim en az “Squid Game” kadar başarı elde eden ve bir milyar saatten fazla izlenen bir diziye spin-off çekme kararı da platformun bu yönde bir adım attığını gösteriyor. Yeni yapım şirketini; “Ozark”, “The Great” ve “Orphan Black” gibi dizilerde imzası olan Hilary Leavitt yönetecek. 

Upside Down Pictures, “Death Note” ve “The Talisman” Uyarlamaları Yapacak

Netflix’in yeni yapım şirketi, önümüzdeki dönemde iddialı spin-off ve uyarlamaları izleyicilerle buluşturacak. Söz konusu uyarlamalar arasında daha önce Netflix’te bir başka versiyonu da yayınlanan Japon mangası “Death Note” yer alıyor. Ünlü manganın live-action uyarlamasını yapmayı planlayan şirketin başka ek projeleri de bulunuyor. “Dark Crystal: Age of Resistance”ın yaratıcıları orijinal bir dizi ve Stephan King ile Peter Straub’un epik fantastik romanı “The Talisman” için de bir uyarlamak yapılacak. 

CEO Ted Sarandos: “Matt ve Ross, Çok Net Bir Vizyona Sahip”

Netflix ile Duffer kardeşler arasında yapılan anlaşmanın ardından çarşamba günü şirketin ortak CEO’su Ted Sarandos tarafından bir açıklama yapıldı. Sarandos, “Matt ile Ross, çok net bir vizyona ve benzersiz bir yeteneğe sahip.” dedi ve sözlerine “Stranger Things” dizisinin zamanın ruhunu delerek günümüzün fenomeni hâline gelmesinin tesadüf olmadığını ekledi. Yapılan bir açıklamaya göre yeni yapım şirketinde yer alacak hikâyeler, Duffer kardeşlerin büyümesine ilham veren ve sıradanın olağanüstü unsurlarla buluştuğu türden olacak. 

Netflix Yeni Bir Yapım Şirketi Kurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı