Altın Yorumları

Netflix ve TKO Holdings’ten 5 Milyar Dolarlık WWE Raw Anlaşması

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Netflix ve TKO Holdings’ten 5 Milyar Dolarlık WWE Raw Anlaşması

Netflix (NFLX), Ocak 2025’ten itibaren World Wrestling Entertainment’ın güreş programı Raw’un yayınlayacağı ana platform olmak için 5 milyar dolarlık bir anlaşmayla canlı yayın etkinlikleri dünyasına adım attı. 

Şirketler, 10 yıllık ortaklıkla Netflix’in Raw’u diğer bölgelerin yanı sıra ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve Latin Amerika’daki yayın platformunda da sunacağını belirtti. 

Netflix ayrıca SmackDown dahil tüm WWE şovlarını ve özel programlarının yanı sıra WrestleMania ve Royal Rumble gibi yayın başına ödemeli canlı etkinlikleri de yalnızca ABD dışında yayınlayacak.

Söz konusu gelişmenin ardından WWE’nin ortak şirketi TKO Holdings (TKO) hisseleri 20% yükseldi. 

Pazartesi günleri yayınlanan Raw, Comcast’in (CMCSA) sahibi olduğu USA Network kanalının 17,5 milyon izleyiciyi bir araya getiren en çok izlenen programı programıdır.

Bloomberg News’e göre Comcast ile olan anlaşma bu yıl sona eriyor ve Raw’a anlaşma kapsamındaki haklar için yılda yaklaşık 265 milyon dolar ödeniyor.

WWE, geçen yıl 21 milyar dolar değerindeki bir anlaşmayla TKO Group Holdings’i oluşturmak üzere UFC’nin ana şirketi Endeavor Group ile birleşerek güreş ve eğlence dünyasının en büyük isimlerinden birini oluşturdu.

Netflix ve TKO Holdings’ten 5 Milyar Dolarlık WWE Raw Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters