Borsa Haberleri

Netflix ve Rakipleri Büyüme Eğilimi Gösteriyor

July 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix ve Rakipleri Büyüme Eğilimi Gösteriyor

Analistler, Netflix (NFLX) ve benzeri diğer platformların büyüme potansiyeli taşıdığını söylüyor. Netflix, salı günü yatırımcılarda hâkim olan beklentilerin aksine piyasaları olumlu bir şekilde kapattı. İkinci çeyrekte 1 milyon abone kaybeden akış devi, söz konusu rakamın 2 milyon civarında olacağını düşünüyordu. Bazı analistler dizi ve film izleme platformu için iyimser beklentilere sahip olsa da bir grup yatırımcı Netflix’in hâlâ dipte olan hisselerinden tereddüt duyuyor. Konuyla ilgili olarak I/O Fund’ın Baş Teknoloji Analisti Beth Kindig, platformun abone kaybındaki başarısının yeterli olmadığını ve büyüme yönünde daha büyük haberler beklediğini söyledi. Ayrıca sözlerine diğer platformların da piyasadaki zorluklardan etkilendiğini ekledi. 

Netflix Hisseleri Bugüne Kadar 60% Değer Kaybetti

Netflix, bir süredir hisselerindeki düşüş ve abone kayıpları gibi sorunlara çözüm arıyor. Bugüne kadar hisselerinde %60 değer kaybı yaşayan platform, önümüzdeki dönemde uygulayacağı stratejilerle yeniden büyümeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda 2023 yılında reklam destekli paketlerinin yanı sıra ortak hesap kullanımını önleyecek paralı abonelik planlarını uygulamaya koymayı düşünüyor. Şu anda 220,67 milyon abonesi bulunan şirket, üçüncü çeyrekte bu sayıyı yaklaşık 1 milyon artırmayı hedefliyor. Beth Kindig, açıklanan rakamların şirketin hâlâ son 10 yılın en dip seviyesinde olan hisselerinde herhangi bir karşılık bulmadığını belirtti. 

Netflix Hisseleri İçin 265 Dolarlık Fiyat Hedefi Belirlendi

Yatırım şirketi Guggenheim, 18 Temmuz tarihli bir notunda Netflix kazançlarının yalnızca hisse senetleri için değil aynı zamanda yayın yapan diğer platformların değerlemelerinde de önemli ölçüde etkili olduğunu belirtti. Ayrıca akış devinin ikinci ve üçüncü çeyrekte gösterdiği abonelik performansının hisse değerlemesinde kritik bir rol üstlendiğinin altını çizdi. Netflix için bir satın alma çağrısı yapan şirket, 216,44 dolarlık son kapanışın ardından platformun hisseleri için 265 dolar fiyat hedefi koydu. Credit Suisse analisti Douglas Mitchelson ise pazartesi günü müşterilere Netflix’in uzun vadeli görünümünün belirsiz olduğunu söyledi.

Netflix ve Rakipleri Büyüme Eğilimi Gösteriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı