Microsoft

Netflix ve Microsoft İşbirliği Yapıyor!

July 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Netflix ve Microsoft İşbirliği Yapıyor!

2011 yılından bu yana üye sayısında ilk kez düşüş yaşayan Netflix (NFLX), yeni bir abonelik planına geçmeye hazırlanıyor. Şirket, reklam içeren daha düşük ücretli bir üyelik sistemi için çalışmalara başladı. Dijital yayın platformu, söz konusu abonelik planında teknoloji ve satış ortağı olarak Microsoft (MSFT)’u seçtiğini duyurdu. Reklam destekli abonelik hizmetinde kişilere daha ucuz bir üyelik seçeneği sunulacak. Kurulduğu günden beri reklama izin vermeyen platform için bu adım büyük bir yenilik olarak görülüyor. 

Netflix ve Microsoft Güçlerini Birleştirdi

Çevrim içi dizi ve film izleme platformu Netflix, yeni bir abonelik planı üzerine çalışmalara başladı. 10 yılı aşkın bir süredir ilk kez abone kaybeden platform, yeni sistem sayesinde fiyat odaklı düşünen izleyicileri cezbetmeyi hedefliyor. Reklam destekli abonelikte, mevcut ve yeni üyelere ek bir plan sunulacak. Böylece reklamlı sistemde abonelik ücretleri de daha düşük olacak. Dijital yayın platformunun Co-CEO’su Greg Peters, Microsoft ile iş birliğine yönelik yaptığı açıklamada ‘’Microsoft, reklam destekli yeni bir teklif oluşturmak için tüm ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip.’’ ifadelerine yer verdi. Ayrıca Peters, ‘’Bu durumdan daha önemlisi Microsoft hem satış hem de teknoloji alanında zaman içinde yenilik yapma esnekliği de sunuyor.’’ diyerek iş ortağının aboneler için gizlilik noktasında önemli korumalar sağladığını işaret etti. 

Microsoft CEO’su İş Birliği İçin Heyecanlı

Netflix geçtiğimiz aylarda fiyata duyarlı kitlelere hitap etmenin yollarını aradığını duyurmuştu. Microsoft’un CEO’su Satya Nadelle ise Netflix ile yapılacak ortaklığa ilişkin heyecan duyduğunu dile getirdi. İki şirketin teknoloji ve satış ortaklığı olarak adlandırdığı iş birliğinin hem Netflix’e hem de Microsoft’a katma değer sağlayacağı düşünülüyor. Netflix, yeni reklamlı abonelik hizmeti için üyelerden ne kadar ücret talep edileceğini ise henüz açıklamadı. 

Netflix ve Microsoft İşbirliği Yapıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı