Netflix

Netflix Şifre Paylaşım Yasağını ABD Dışındaki Ülkelerde Uygulamaya Başladı

May 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Netflix Şifre Paylaşım Yasağını ABD Dışındaki Ülkelerde Uygulamaya Başladı

Netflix (NFLX), ABD’de başlayan ve aynı evde yaşamayan kullanıcıların şifre paylaşmasını yasaklayan uygulamasını 100’ün üzerinde başka ülkede de başlattı. 

Gelirlerini artırmanın yeni yollarını arayan şirket, şifre paylaşımını azaltmak ve yeni reklam destekli abonelik sayısını artırmak için ABD dışındaki diğer ülkelerde de çalışmalara başladı.

Şirket açıklamasında, ABD dışında; İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Singapur, Meksika ve Brezilya da dahil olmak üzere 103 ülkedeki kullanıcılarına şifre paylaşımına yalnızca tek bir hanede izin verildiğine yönelik bir e-posta gönderdi. 

Herhangi bir Netflix kullanıcısı, şifresini farklı hanede yaşayan biriyle de paylaşabiliyor ancak bunun için ek bir ücret ödemesi gerekiyor. ABD’li kullanıcılar için bu ücret 8 dolar olarak belirlendi. 

Netflix Şifre Paylaşım Yasağını ABD Dışındaki Ülkelerde Uygulamaya Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance