Borsa Haberleri

Netflix, Reklamlı Üyeliğini Aylık 6,99 Dolara Sunacak

October 14, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Netflix, Reklamlı Üyeliğini Aylık 6,99 Dolara Sunacak

● Netflix, yeni reklamlı hizmetini ayda 6,99 dolara sunacak. Bu, reklamlı Disney+ ve Hulu planlarının 1 dolar altında kalıyor.

● Netflix’in “Reklamlı temel” paketi, saat başı ortalama dört ila beş dakikalık reklam yayını içeriyor ve kullanıcılara film ve dizi indirme imkanı sunmuyor.

● Reklamlar 15 ile 30 saniye uzunluğunda olacak ve izlenecek içeriğin öncesinde ve içerik oynatıldığı esnada gösterilecek. Şirketler, yanıltıcı olduğunu veya uygun olmadığını düşündükleri reklamların yayınlanmasını engelleyebilecek.

● Netflix, yıllarca reddettiği daha uygun fiyatlı bir konsept olan reklamlı planı böylelikle uygulamaya başlamış olacak. Abone sayısında yakın zamanda yaşanan düşüş nedeniyle bu adımın atıldığı ifade ediliyor. Netflix, bu yılın ilk iki çeyreğinde çok fazla abone kaybetmesine rağmen üçüncü çeyrekte 1 milyon müşteri kazanmayı bekliyor.

● Dünya genelinde yaklaşık 221 milyon abonesi olan şirket, dünyanın en büyük içerik yayın hizmeti konumunda.

● Netflix bu plan çerçevesinde reklam geliri olarak kullanıcı başına ayda en az 3 dolar kazanacak.

Netflix, Reklamlı Üyeliğini Aylık 6,99 Dolara Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı