Netflix

Netflix, Harcamalarda 300 Milyon Dolar Kesintiye Gidecek

May 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Netflix, Harcamalarda 300 Milyon Dolar Kesintiye Gidecek

Netflix (NFLX), rekabetin arttığı streaming pazarında kârlılığını artırma amacıyla yılın geri kalanında harcamalarını 300 milyon dolar azaltmayı hedefliyor. 

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, ABD genelinde şifre paylaşımı planlarının ikinci çeyreğe alınması sebebiyle maliyetlerini azaltmak istiyor. Bu değişimin yeni bir gelir oluşturması bekleniyor. 

Şirketin hangi harcama kalemlerinde düşüş yaşanacağı bilinmiyor ancak işten çıkarmaların artırılması veya işe alımların durdurulması planlanmıyor. 

Netflix, Harcamalarda 300 Milyon Dolar Kesintiye Gidecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Wall Street Journal