Netflix

Netflix, Grevlerin Sona Ermesiyle Fiyat Artışına Gitmeyi Planlıyor

October 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Netflix, Grevlerin Sona Ermesiyle Fiyat Artışına Gitmeyi Planlıyor

Netflix (NFLX), süregelen oyuncu grevi sona erdikten sonra abonelik fiyatlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Şirketin bu hamlesi, senaristlerin stüdyolarla olan anlaşmazlıklarını çözmelerinin ardından gelebilir.

Hollywood’un oyuncular sendikası çarşamba günü stüdyolarla görüşmeleri yeniden başlatacak. WSJ’nin haberine göre Netflix de grev sürecine bağlı olarak bundan birkaç ay sonra fiyatları artırmayı değerlendiriyor.

Habere göre, böyle bir fiyat artışı birkaç pazarda gerçekleşebilir ancak muhtemelen ABD ve Kanada’dan oluşan şirketin ana pazarlarında başlayacak.

Netflix, geçtiğimiz yıl pazar payı için mücadele ettikten sonra kâr odağına dönmeye çalışan büyük yayın şirketleri arasında fiyatlarını artırmayan tek şirket olmuştu. Bunun yerine, geçtiğimiz birkaç ay boyunca şirket, şifre paylaşımına yönelik bir baskı ile gelirini artırmaya odaklandı.

Netflix, fiyat artışına giden rakiplerini izliyor gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta Disney (DIS) yayın platformları Disney+, Hulu ve ESPN+’da reklamsız hizmet için daha önce duyurulan fiyat artışı başlayacak. Ayrıca Amazon (AMZN) da önümüzdeki yıl Prime Video hizmetine reklamlı ve reklamsız olmak üzere yeni bir abonelik katmanı ekleyecek. 

Netflix, Grevlerin Sona Ermesiyle Fiyat Artışına Gitmeyi Planlıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha