Borsa Haberleri

Nestle de Kilo Kaybı İlaçları Furyasından Yararlanmaya Hazırlanıyor

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Nestle de Kilo Kaybı İlaçları Furyasından Yararlanmaya Hazırlanıyor

GLP olarak bilinen obezite ilaçlarının ilaç üreticilerine geçtiğimiz aylarda büyük artışlar sağlayan güçlü görünümünden Nestle (NSRGY) de yararlanmaya hazırlanıyor.

Büyük marketlere DiGiorno pizza ve Stouffer’s yemekleri gibi çeşitli gıdalar satan dünyanın en büyük gıda şirketi, GLP-1 agonistleri olarak adlandırılan ve son derece popüler olan iştah kesici ilaçları kullanan kişiler için daha fazla protein, demir ve kalsiyum içeren yeni ürünler geliştirdiğini açıkladı.

Nestle ABD’nin yemek bölümü başkanı Tom Moe, yeni bir marka olan Vital Pursuit’teki yemekleri, ilaç kullanımlarını “doğru beslenme – yüksek protein, iyi lif, potasyum ve C vitamini gibi doğru mineraller” ile tamamlamak isteyen insanlar için “gıda çözümleri” olarak sunacaklarını söyledi. Ekim ayında süpermarket raflarında yerini alacak ürünlerin fiyatı 4,99 dolar ve altında olacak.

Bazı yatırımcılar gıda şirketlerinin açlık bastırıcı ilaçlar nedeniyle satışlarını kaybedeceğinden endişe ediyordu. Ancak Nestle ve Conagra (CAG) gibi şirketlerin yöneticileri, ilaçların kurutulmuş et, patlamış mısır ve dondurulmuş yemekler gibi ürünler sunmak için yeni bir fırsat sunduğunu düşünüyor. 

Nestle de Kilo Kaybı İlaçları Furyasından Yararlanmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters