Disney

Nelson Peltz, Disney Hisselerinin Tamamını Sattı

May 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nelson Peltz, Disney Hisselerinin Tamamını Sattı

Aktivist yatırımcı Nelson Peltz, yönetim kurulundaki vekalet savaşını kaybetmesinden haftalar sonra Disney’deki (DIS) hisselerinin tamamını elden çıkardı.

CNBC’nin konuyla ilgili bilgisi olan bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Peltz, Disney hisselerinin tamamını hisse başına yaklaşık 120 dolardan sattı ve pozisyondan yaklaşık 1 milyar dolar elde etti. 

Söz konusu hamle, Peltz’in Trian Partners’ının nisan ayı başında Disney yönetim kurulundajki vekalet savaşını kaybetmesinden haftalar sonra, hissedarların şirketin tüm yönetim kurulu adaylarını yeniden seçmesiyle gerçekleşti. Peltz, kendisini ve Disney’in CFO’su Jay Rasulo’yu şirketin yönetim kuruluna seçtirmeye çalışıyordu.

Peltz uzun süredir Disney yönetimiyle ilgili sorunlar yaşıyordu. Ekim ayında, şirketteki pozisyonunu yaklaşık 30 milyona çıkarmış ve Disney’in yayın stratejisini ve CEO Bob Iger için başarısız bir halefiyet planını hedef alarak vekalet kampanyasını yeniden başlatmıştı.

Nelson Peltz, Disney Hisselerinin Tamamını Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC