Borsa Haberleri

NBC’den NBA Medya Hakları için 2,5 Milyar Dolarlık Teklif

April 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
NBC’den NBA Medya Hakları için 2,5 Milyar Dolarlık Teklif

Comcast’a (CMCSA) ait NBCUniversal, ABD Ulusal Basketbol Birliği (NBA) maçlarını yayınlamak için yılda ortalama 2,5 milyar dolar ödemeyi teklif etti. 

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre, Warner Bros Discovery’nin (WBD) TNT’si, mevcut anlaşması kapsamında ortalama 1,2 milyar dolar ödüyor. Ancak şirket, geçen hafta özel bir müzakere süresi dolmadan önce NBA ile yeni bir anlaşmaya varamadı.

Warner, 1984 yılında maçları yayınlamaya, Walt Disney’in (DIS) ESPN spor ağı da 2002 yılında NBA yayınlarına yer vermeye başlamıştı.

WSJ’nin kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Disney’in anlaşmasını yenilemek için yıllık ortalama 2,6 milyar dolar ödemesi bekleniyor ve bu rakam şu anda yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolar.

NBC’den NBA Medya Hakları için 2,5 Milyar Dolarlık Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters