Borsa Haberleri

NBA Yayın Görüşmeleri: Amazon İddialı, Youtube da Masada

April 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
NBA Yayın Görüşmeleri: Amazon İddialı, Youtube da Masada

Amazon (AMZN) ve Google’ın (GOOGL) YouTube’u, ABD Ulusal Basketbol Birliği’nin (NBA) yeni yayın paketi hakları için yarışıyor.

Wall Street Journal’ın görüşmeler hakkında bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, NBA’in 2024-2025 sezonundan sonra geçerli olacak bir sonraki medya paketleri için görüşmeler devam ediyor. Tüm anlaşmaların açıklanması birkaç hafta sürebilir ve rekabet giderek kızışıyor.

Amazon’un Prime Video’sunun NBA ve medya yöneticileri tarafından en büyük aday olarak görüldüğü ancak YouTube’un da hâlâ bu yarışta olduğu söyleniyor.

Bu arada Comcast’in (CMCSA) NBCUniversal’ı, şu anda Disney’in (DIS) ESPN’i ve Warner Bros Discovery’nin (WBD) TNT’sinin elinde bulunan televizyon anlaşmasına göz dikti.

Televizyon hakları için yılda yaklaşık 1,6 milyar dolar ödeyen Disney ve yılda yaklaşık 1,2 milyar dolar ödeyen Warner, mevcut anlaşmaları kapsamında toplam 165 maç yayınlıyor. Yeni anlaşma için her iki şirket de daha az maç yayınlarken çok daha fazla ödeme yapmayı teklif etti.

Disney ve Warner’ın sözleşmelerini yenilemeleri için tanınan özel müzakere süresinin dolması NBA’in diğer taliplerle pazarlık yapmasına olanak sağladı.

NBCUniversal, NBA ile normal sezon ve playoff maçlarını NBC’de ve yayın platformu Peacock’ta yayınlamak için görüşmeler yapıyor. Habere göre NBC ayrıca NBA Finallerini Disney’in ABC kanalı ile paylaşmak için de hak arayışında.

NBA Yayın Görüşmeleri: Amazon İddialı, Youtube da Masada

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha