Bültenler

Nasdaq ve S&P 500 Tekrar Yükselişte!

February 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nasdaq ve S&P 500 Tekrar Yükselişte!

Geçen hafta yaşadığı kayıplardan sonra toparlanan önemli ABD hisseleri pazartesi gününü ortalama olarak yükselişle kapattı. Bu toparlanma, bir ayı aşkın bir süredir en düşük seviyelerine gerilemiş olan S&P 500’ün yukarı sıçramasına neden oldu.

● Nasdaq Composite (COMP) +0,6%, S&P 500 (SP500) +0,3% ve Dow (DJI) +0,2% ile kapanış yaptı.

● 11 S&P sektörünün 7’si yeşil alanda kaldı. Yaklaşık 1,2% yükselen İsteğe Bağlı Tüketim Malları başı çekti. Diğer sektörlerin hiçbiri her iki yönde de 1%’den fazla hareket etmedi. En ılımlı kayıpları Kamu Hizmetleri ve Sağlık sektörleri kaydetti.

● Seeking Alpha’ya konuşan analist Mike Zaccardi şu ifadeleri kullandı: “S&P 500 son birkaç aylık dönemin en kötü haftasını yaşadıktan sonra hisse senetleri yeni haftaya güçlü bir başlangıç yapsa da ayıların gün içi işlemlerdeki baskısı devam etti.”  

“Mart ayında açıklanmaya başlaması planlanan ISM İmalat ve Hizmetler raporlarında yer alacak şubat ayına ait temel enflasyon verileriyle birlikte, perakende kazançların bu haftayı nasıl kapattıklarına bakacağım. Faiz oranlarındaki keskin artışı ancak boğalar için gelecek güzel bir haber yatıştırabilir.”

Nasdaq ve S&P 500 Tekrar Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha