Borsa Haberleri

Nasa Bağlantılı Uzay Şirketinin Hisseleri 93% Yükseldi!

March 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nasa Bağlantılı Uzay Şirketinin Hisseleri 93% Yükseldi!

Uzay araştırma şirketi Intuitive Machines (LUNR) hisseleri perşembe günü öğleden sonraki seansta 93%’e varan bir tırmanış gerçekleştirdi.

● Şirket dün basın bülteni yayınlamadı veya herhangi bir SEC bildirimi de yapmadı.

● Houston merkezli Intuitive Machines (LUNR), uzay hizmetleri ve ürünleri sağlıyor. Ay’da yapılacak araştırmalarda NASA ile iş birliği halinde çalışıyor.

● SPAC Inflection Point Acquisition Corp. ile birleşmenin ardından halka arz edildiği 14 Şubat’tan bu yana Intuitive Machines (LUNR) hisseleri çılgın bir yükseliş kaydetmişti.

● Ertesi gün 30% yükselen hisseler, 16 Şubat’ta 250% değer kazanarak günü 44,77 dolar seviyesinde kapatmıştı. Hisse 22 Şubat’ta tekrar hızlı bir yükseliş kaydetmiş ve 81,99 dolar seviyesinde gerçekleşen kapanış fiyatından önce 136 dolara tırmanmıştı. Ertesi gün ise 75% düşerek hisse başına 20,30 dolar seviyesinde kapanış yapmıştı.

Nasa Bağlantılı Uzay Şirketinin Hisseleri 93% Yükseldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha