Tesla

Musk’a 56 Milyar Dolarlık Ödeme Paketi için Hissedarlardan Onay Çıktı

Musk’a 56 Milyar Dolarlık Ödeme Paketi için Hissedarlardan Onay Çıktı
Google News Icon Takip Et

Elektrikli araç üreticisi Tesla (TSLA) hissedarları, CEO Elon Musk’ın 56 milyar dolarlık ödeme paketini onaylayarak liderliğine büyük bir onay ve en büyük servet kaynağına odaklanmaya devam etmesi için bir teşvik verdi.

Söz konusu Ooay, Musk’ın Tesla’nın perakende yatırımcı tabanından aldığı desteğin altını çiziyor; bu yatırımcıların birçoğu esasen milyarderin sesli hayranları. Teklif, bazı büyük kurumsal yatırımcıların ve vekalet firmalarının muhalefetine rağmen kabul edildi.

Teksas’taki yıllık hissedarlar toplantısında sahneye çıkan Musk, kendisini patolojik derecede iyimser olarak tanımladı. Musk alkışlar arasında “İyimser olmasaydım bu olmazdı, bu fabrika olmazdı.” dedi. 

Musk, çarşamba günü geç saatlerde teklifin büyük destek topladığını haber vermişti.

Ancak bu onay, Delaware’deki bir mahkemede ücret paketiyle ilgili olarak açılan ve bazı hukuk uzmanlarının aylarca sürebileceğini düşündüğü davayı çözüme henüz kavuşturmuyor. Yargıç, ocak ayında ücret paketini “akıl almaz” olarak niteleyerek geçersiz kılmıştı.

Ayrıca Musk, ABD şirket tarihinin en büyüğü olacak paketle ilgili yeni davalarla da karşı karşıya kalabilir. 

Boston College Hukuk Fakültesi profesörlerinden Brian Quinn, “Bu iş daha bitmedi.” dedi ve Delawere yargıcının oylamayı inceleyeceğini ve Tesla’dan sürecin Musk tarafından zorlanmadığını ya da uygunsuz bir şekilde etkilenmediğini kanıtlamasını isteyeceğini söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters