Borsa Haberleri

Musk, Tesla Robotundan Milyonlarca Üretmeyi Planlıyor!

October 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Musk, Tesla Robotundan Milyonlarca Üretmeyi Planlıyor!
  • Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk, Cuma günü “Optimus” adlı insansı robotun bir prototipini tanıttı ve elektrikli araç üreticisinin bu robottan milyonlarca adet üretmeyi ve bu modeli Y modelinin fiyatının üçte birinden daha az bir fiyata, yani 20.000 doların altında satmayı planladığını ifade etti.

  • Musk, Tesla’nın üç ila beş yılda robot için sipariş almaya hazır olmasını beklediğini söyleyerek ürünü en az on yıl içerisinde geliştireceklerini belirtti. Musk, şirketle ilgili bugüne kadarki en detaylı vizyonunu paylaşarak, Tesla’nın elektrikli araç kazancından çok daha büyük bir kazanç elde etmeyi beklediğini ifade etti.

  • Tesla’nın, fabrikalarındaki devam eden işlerle de test edilebilecek kitle pazar ürünü robotlar tasarlama ve üretme çabası, şirketi insansı robot üretmeye çalışan diğer üreticilerden ayırıyor.

  • Sabırsızlıkla beklenen robot prototiplerinin Tesla’nın Kaliforniya’da bulunan Palo Alto ofisinde tanıtılması, Musk’ın, Tesla’nın yalnızca “havalı arabalar” üreten bir şirket değil, aynı zamanda yapay zeka gibi alanlarda da lider olarak görülmesini sağlama hedefinin bir parçasıydı.

Musk, Tesla Robotundan Milyonlarca Üretmeyi Planlıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı