Borsa Haberleri

Musk, Sürücü Yardım Yazılımının Fiyatlarının Artacağını Söyledi

August 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Musk, Sürücü Yardım Yazılımının Fiyatlarının Artacağını Söyledi

Tesla (TSLA), ABD’de FSD olarak pazarlanan sürücü yardım sistemi için %25’lik bir fiyat artışı planlıyor. Söz konusu artış, şirketin CEO’su Elon Musk’ın Twitter paylaşımından öğrenildi. FSD şu anda abonelik bazında aylık 199 dolar, müşteriler için de 12.000 dolar tutarında. Elektrikli araç üreticisi aynı zamanda FSD Beta yazılımının yeni sürücülerin destek sisteminin özelliklerini halka açık yollarda test etmelerini sağlayan bir sürümü de piyasaya çıkarıyor. Tesla’nın en yüksek fiyatlı sürücü yardım seçeneği olan FSD, “otomatik pilotta navigasyon” gibi gelişmiş özellikler içeriyor.

Tesla, FSD Beta’nın Daha Güvenli Bir Sürüm Olacak

Tesla, FSD Beta aracılığıyla araç müşterilerine çok sayıda kolaylık sağlıyor. Örneğin Smart Summon adlı bir özellik, sürücülerin akıllı telefon ve Tesla mobil uygulamasını kullanarak araçların park yerinden çağrılmasına olanak tanıyor. Elektrikli araç üreticisinin yaklaşımı, kısa süre önce Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi ve Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanı’ndan eleştiriler aldı. Ancak şirket, tüm bunlara rağmen ilerlemeye devam etti ve nispeten küçük bir kullanıcı kesimine hitap eden FSD Beta’nın en son sürümünü yapmaya karar verdi. Konuyla ilgili olarak Musk, “FSD Beta, önemli kod değişiklikleriyle beraber ekstra temkinli bir versiyon olacak.” dedi. 

FSD Beta Kullanıcıları Şimdiden 100.000’e Ulaştı

Elon Musk bir Twitter paylaşımında, yeni FSD sürümünün çok daha güvenli olacağına dair sözlere yer verdi. Ayrıca Musk 2022 Tesla Yıllık Hissedar Toplantısı’nda , “FSD Beta’nın bu yıl isteyen herkese daha açık olması için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi. Tesla, FSD Beta kullanıcılarının sistem arızalandığında doğrudan araçları üzerinden şirkete geri bildirim gönderebileceğini belirtti. Bununla birlikte elektrikli araç devi, FSD Beta kullanıcılarının şimdiden 100.000’e ulaştığını söyledi. 

Musk, Sürücü Yardım Yazılımının Fiyatlarının Artacağını Söyledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı