Tesla

Musk, İşten Çıkarmalara Üst Düzey Yönetimle Devam Ediyor

April 30, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Musk, İşten Çıkarmalara Üst Düzey Yönetimle Devam Ediyor

Elon Musk, Tesla’nın (TSLA) üst düzey yönetimine ilişkin yeni kararı kapsamında, düşen satışlar ve şimdiye kadar işten çıkarmaların hızı nedeniyle hayal kırıklığına uğrayan yüzlerce çalışanı daha işten çıkarıyor.

The Information’ın haberine göre, elektrikli araç üreticisinin Supercharger işinin kıdemli direktörü Rebecca Tinucci ve yeni ürünler başkanı Daniel Ho işten ayrılacak. Musk gönderdiği e-postada ayrıca Tinucci ve Ho için çalışan herkesi de işten çıkaracağını, buna Supercharger grubunda çalışan yaklaşık 500 çalışanın da dahil olduğunu söyledi.

Habere göre Musk e-postada, “Umarım bu eylemler, personel sayısı ve maliyet azaltma konusunda kesinlikle katı olmamız gerektiğini açıkça ortaya koyar. Yönetici kadrosundan bazıları bunu ciddiye alsa da, çoğu henüz bunu yapmıyor.” ifadelerini kullandı.

Haberde ayrıca, eski yönetici Rohan Patel tarafından yönetilen Tesla’nın kamu politikası ekibinin de feshedileceği belirtildi.

Bu ayın başlarında Tesla, düşen satışlar ve elektrikli araçlar için yoğunlaşan fiyat savaşıyla boğuşurken, küresel işgücünün 10%’undan fazlasının işten çıkarılacağını açıklamıştı.

Musk, İşten Çıkarmalara Üst Düzey Yönetimle Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters