Borsa Haberleri

Musk, Grok’un Gelişmiş Versiyonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Mart 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Musk, Grok’un Gelişmiş Versiyonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Elon Musk’ın yapay zekâ girişimi xAI, sohbet robotu Grok’un geliştirilmiş bir versiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

xAI’dan yapılan açıklamada, Grok-1.5 olarak adlandırılan yeni sürümün önümüzdeki günlerde erken test kullanıcılarına ve eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X’teki mevcut Grok kullanıcılarına sunulacağı belirtildi.

Girişim, yeni sürümdeki en dikkat çekici gelişmelerden birinin kodlama ve matematikle ilgili görevlerdeki performansı olduğunu söyledi.

Microsoft (MSFT) destekli OpenAI ve Alphabet’in (GOOGL) Google’ına bir alternatif arayan Musk, “maksimum doğruyu arayan bir yapay zekâ” yaratacağını söylediği xAI’ı geçen yıl kurmuştu

Aralık ayında girişim, X’in Premium+ aboneleri için Grok’u kullanıma sundu. Bu ayın başlarında ise Musk, OpenAI’ı kâr amaçlı bir model lehine orijinal misyonunu terk ettiği iddiasıyla dava etmesinden günler sonra, xAI’ın Grok’u açık kaynaklı hale getireceğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters