Borsa Haberleri

Musk, Grok Sohbet Robotunu X Kullanıcılarına Sunacak

Mart 27, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Musk, Grok Sohbet Robotunu X Kullanıcılarına Sunacak

Tesla’nın (TSLA) milyarder CEO’su Elon Musk, yapay zekâ girişimi xAI’a ait Grok isimli sohbet robotunu, eski adı Twitter olan sosyal medya platformu X’in tüm premium abonelerinin kullanımına sunacağını açıkladı. 

Daha önce sohbet robotu, yalnızca Premium+ aboneleri tarafından kullanılabiliyordu.

X’te yaptığı bir paylaşımda Musk, ABD’de daha fazla reklamveren platformdan uzaklaştıkça, şirketin reklama olan bağımlılığını azaltmayı vurguladı ve odağını daha cazip abonelik planlarına çevirdi.

Bu ayın başlarında Musk, Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ı kâr amaçlı bir model lehine orijinal misyonunu terk ettiği iddiasıyla dava ettikten sonra, xAI’ın Grok’u açık kaynak kodlu hale getireceğini söyledi.

Bu hamle, teknolojinin arkasındaki kodu denemek için halka ücretsiz erişim sağlayabilir ve xAI’ı her ikisi de açık kaynaklı yapay zekâ modellerine sahip olan Meta (META) ve Fransız Mistral gibi şirketlerle aynı seviyeye taşıyabilir.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters