Borsa Haberleri

Musk Dedi, Tesla İşten Çıkarmalara Başladı!

Musk Dedi, Tesla İşten Çıkarmalara Başladı!
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA), CEO’su Elon Musk’ın küresel işten çıkarmalar konusunda uyarıda bulunmasından sonra Singapur ülke yöneticisini işten çıkardı.

Christopher Bousigues, işten çıkarılmadan sonra LinkedIn’deki profilinde değişiklik yaptı. Bousigues’in LinkedIn profili, onun Singapur ülke müdürü olduğunu ve Tesla’da bir yıldan biraz fazla bir süredir çalıştığını gösteriyordu.

Bousigues, Güneydoğu Asya’daki ilk ülke müdürüydü. Ayrıca, iki showroom, bir servis merkezi kurmak ve Singapur’da Tesla Model Y’yi piyasaya sürmek de dahil olmak üzere bazı projelerin en önemli aktörlerinden birisiydi.

Öte yandan Bousigues’in görevden alınması için belirli bir neden açıklaması yapılmadı. Ancak Bousigues’in işten çıkarılmasının Tesla’nın zaten daha önce belirttiği çıkarmalarla ilgili olduğu düşünülüyor. Bu ayın başlarında Musk, çalışanlarına “maaşlı çalışan sayısını 10% azaltma” planlarını bildiren bir açıklama yapmıştı. 

Musk, yöneticilere gönderdiği ayrı bir e-postada da ekonomi hakkında “kötü bir hisse” sahip olduğunu belirtmişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı