Borsa Haberleri

Musk Açıkladı: Yeni Elektrikli Spor Araçlarını Önümüzdeki Yıl Piyasaya Süreceğiz!

Musk Açıkladı: Yeni Elektrikli Spor Araçlarını Önümüzdeki Yıl Piyasaya Süreceğiz!
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk; yaptığı bir açıklamada, şirketin yeni Roadster elektrikli spor aracını önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi hedeflediğini söyledi. 

Musk, X platformunda paylaştığı gönderisinde; “Bu akşam, yeni Tesla Roadster’ın tasarımıyla ilgili radikal kararlar aldık.” ifadelerini kullandı ve Roadster’ın yeni tasarımlarının bu yıl sonuna kadar tamamlanıp açıklanacağını da sözlerine ekledi. 

Tesla; dört kişilik elektrikli spor aracı Roadster’ı ilk olarak 2017’nin sonlarında duyurmuş ve 2020’de de piyasaya sürüleceğini planladığını açıklamıştı.

Elon Musk, tedarik zinciri darboğazlarını gerekçe göstererek Roadster’ın lansmanını 2023 yılına ertelediğini duyurmuştu. Musk, şimdi de uzun süredir ertelenen bu Roadster aracının üretimine önümüzdeki yıl başlamayı umduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl Çinli rakibi BYD’nin (BYDDY) güçlü rekabeti karşısında zor günlerden geçen Tesla için bu olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ancak şirketin bu girişiminde, Roadster’a benzer şekilde yankı uyandıran Cybertruck aracının mevcut görünümü göz önüne alındığında ne kadar başarılı olacağı da merak konusu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters