Borsa Haberleri

Musk, 28 Ekim’e Kadar Twitter’ı Satın Almak Zorunda!

October 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Musk, 28 Ekim’e Kadar Twitter’ı Satın Almak Zorunda!

● Tesla CEO’su perşembe günü mahkemeye yaptığı bildirimde, başlangıçtaki anlaşmayı yerine getirerek hisse başına 54,20 dolar karşılığında Twitter’ı satın almak istediğini ifade etti. Ayrıca işlemin tamamlanması için sosyal medya şirketinin davadan vazgeçmesini istedi. Twitter ise Musk’ın talebini reddetti.

● Açıklamada, “Twitter ‘evet’i cevap olarak kabul etmeyecek” denildi. “Şaşırtıcı şekilde davayı sonlandırmamak için kararlılar. Bu şekilde satın alma işlemini umarsızca riske atıyor ve paydaşlarının hisseleriyle kumar oynuyorlar” ifadelerini kullanan Musk, dava süreci nedeniyle satın alma işleminin gerçekleşmesi için gereken finansmanı temin etmelerinin engellendiğini ileri sürdü.

● Perşembe günü ilerleyen saatlerde yapılan bir bildirimle Twitter, Musk ve ekibini samimi olmamakla itham etti. Avukatlara göre davanın görülmeye başlamasına sayılı günler kala, Musk’ın ekibi bir anda “satın alma işlemini gerçekleştirmek” istediğini beyan etti.

● Şirketin önerisi üzerine Twitter hissedarları, Musk’ın eylül ayında sunduğu satın alma fiyatını kabul etse de, Twitter, işlemin gerçekleşebilmesi için yeterli finansmanın bulunduğu kesinleşmeden davadan vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

● Morgan Stanley ve Bank of America başlangıçta Musk’a 12,5 milyar dolar kredi vermeyi kabul eden bankalar arasındaydı. Sonrasında ise, özellikle riskli teknoloji varlıklarına yönelik pazarlar dalgalanma eğilimine girmişti.

Musk, 28 Ekim’e Kadar Twitter’ı Satın Almak Zorunda!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı