Borsa Haberleri

Mullen, Yeni Elektrikli Araç Markalarının Dağıtımlarını Üstleniyor!

March 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Mullen, Yeni Elektrikli Araç Markalarının Dağıtımlarını Üstleniyor!

Mullen Automotive (MULN)’in Qiantu K50/DragonFLY için Kuzey ve Güney Amerika pazarlarında fikri mülkiyet lisansını ve münhasır dağıtım haklarını almasının ardından, otomotiv şirketinin hisseleri pazartesi günü açılış öncesi işlemlerde 5% yükseldi.

● Mullen CEO’su ve Başkanı David Michery, “Qiantu ile yaptığımız bu anlaşma, şirket açısından önemli bir dönüm noktası. 2019 New York Auto Show ve Mayıs 2019’da gerçekleştirilen Indy 500 fuarlarındaki ilk görücüye çıkışımız da dâhil olmak üzere, ilk günden bu yana bu araç için çok olumlu geri bildirimler geldi. GT ve GTRS programlarını ise 20 Mart 2023 itibarıyla başlatmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Mullen (MULN), Indiana’nın Mishawka bölgesinde gerçekleştirilen son montaj sürecinde aracı ABD standartlarına uyumlu hale getirmek için yeniden tasarlama çalışmaları yürütecek.

● Mullen GT ve GTRS markalarıyla satışa sunulmak üzere yeniden markalama ve yenileme çalışmaları yapılacak olan süper elektrikli aracın 100 kilometre hıza 1,95 saniyede ulaşabileceği, maksimum hızının ise saatte 320 km olacağı kaydedildi.

Mullen, Yeni Elektrikli Araç Markalarının Dağıtımlarını Üstleniyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha