Borsa Haberleri

Mullen Automotive Satın Alım Anlaşmasını Tamamladı

December 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Mullen Automotive Satın Alım Anlaşmasını Tamamladı

Mullen Automotive (MULN), iflas etmiş elektrikli araç üreticisi Electric Last Mile Solutions şirketini devralma anlaşmasının perşembe günü resmi olarak imzalandığını duyurdu.

● Tümüyle nakit 105 milyon dolar değerindeki anlaşma, Indiana-Mishawaka fabrikası da dahil olmak üzere ELMS’ye ait tüm fikri mülkiyet ve envanterin satın alınmasını içeriyor. Fabrikanın, Mullen FIVE SUV ile Bollinger B1 ve B2 platformlarının üretiminde kullanılması öngörülüyor.

● Mullen CEO’su David Michery, “Bu plan üzerinde uzun yıllardır çalışıyorum. Bu çerçevede elektrikli araç pazarında dominant bir rakip olabilmek için stratejik ve kritik faktörleri değerlendiriyoruz.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

Bu aktif alımının başarıyla sonuçlandırılması, başka bir rakip şirketin gerek perakende ve gerekse de ticari müşterilere sunamayacağı ölçüde fikri mülkiyet, tesis ve ürün platformları açısından Mullen’i bambaşka bir konuma getiriyor. Mullen ve Bollinger elektrikli araç serisini piyasaya sürmek için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz” ifadelerini kullandı.

● Kaliforniya merkezli elektrikli araç şirketinin hisseleri açılış öncesi işlemlerde 12,55% artarak, çarşamba günü ulaştığı 52 haftanın en düşük seviyesinden sıçrama yaptı.

Mullen Automotive Satın Alım Anlaşmasını Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha