Borsa Haberleri

Morgan Stanley’nin Kazançları Beklentilerin Altında Kaldı

October 17, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Kazançları Beklentilerin Altında Kaldı

● Morgan Stanley tarafından cuma günü paylaşılan üçüncü çeyrek sonuçları, yatırım bankası gelirinin 55% oranında düşerek analistlerin beklentilerinin altında kaldığını gösterdi.

● Rakamlar şöyle: Refinitiv anketine katılan analistlerin paylaştığı 1,49 dolarlık tahmine karşılık hisse başı 1,47 dolar kazanç.

● 13,3 milyar dolarlık tahmine karşılık 12,99 milyar dolar gelir.

● New York merkezli bankanın kârı bir önceki yıla göre 29% düşüş göstererek 2,63 milyar dolara yani hisse başına 1,47 dolara geriledi. Yatırım bankacılığı alanındaki bozulmalar ve yatırım yönetimi gelirlerindeki düşüşler nedeniyle bankanın gelirleri bir yıl önceye oranla 12% düşerek 12,99 milyar dolar oldu.

● Bankanın hisseleri 4,8% oranında düştü.

● Wall Street bankaları, bu yıl halka arzlardaki azalmalar ile borç ve hisse senedi ihraçlarıyla mücadele ediyor. Geçen sene yüksek sonuçlar elde edilmesini sağlayan işlem hacmindeki artışlar sonrası, tam tersi yönde bir gidişat yaşanıyor. Bu yavaşlamanın finansal varlıklardaki kapsamlı değer düşüşleri, gerileme endişeleri ve Ukrayna savaşı ile tetiklendiği belirtiliyor.

Morgan Stanley’nin Kazançları Beklentilerin Altında Kaldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı