Al Sinyali Veren Hisseler

Morgan Stanley’nin Kaliteli Hisse Seçkisi

Morgan Stanley’nin Kaliteli Hisse Seçkisi
Google News Icon Takip Et

Rüzgar gibi geçen birinci çeyrek bilanço sezonunun ardından ikinci çeyrek için de ardı ardına finansal rakamlarını açıklayan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Morgan Stanley de bu ortamda yatırımcıların belirli hisselere göz atmaları gerektiğini düşünüyor.

Bu hafta S&P 500’de listeli şirketlerin üçte biri, Dow Jones’un da 40%’ı bilanço açıklıyor. Bu şirketler arasında yıla hızlı bir ralliyle başlayan piyasa değeri yüksek teknoloji isimlerinin yanı sıra Chevron (CVX) ve ExxonMobil (XOM) gibi enerji devleri de var. 

Morgan Stanley analisti Mike Wilson, daha fazla şirket bilançolarını açıkladıkça “performans dağılımının artmasını” bekliyor. Wilson, yatırımcılara yüksek bilanço kalitesi, güçlü serbest nakit akışı üretimi ve iyileşen kâr-zarar revizyonu sergileyen hisseleri incelemelerini öneriyor. 

Bu kapsamda analist; Morgan Stanley’den “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahip ve piyasa değeri kapsamında en iyi 1.000 ABD hissesi arasından bazı hisseler seçmiş. Bu hisseleri şu listede inceleyebilirsin:

  • Elevance Health (ELV)
  • Humana (HUM)
  • UnitedHealth Grouo (UNH)
  • Colgate-Palmolive (CL)
  • Ross Stores (ROST)
  • General Motors (GM)
  • T-Mobile (TMUS)
  • Comcast (CMCSA)

İlk bakışta sağlık hisselerinin Morgan Stanley’nin listesinde büyük bir ağırlığa sahip olduğunu fark etmişsindir. 

🩻 ABD’nin en büyük sağlık şirketi UnitedHealth Group’un geçen hafta açıklanan ikinci çeyrek bilançosu analistlerin beklentilerini aştı. Şirketin güçlü bilançosunun yanı sıra yıl sonu beklentilerini yükseltmesi, yatırımcı güvenini de tazeledi. 

☎️ Perşembe günü bilançosunu açıklamaya hazırlanan T-Mobile, ocak ayından bu yana 1% değer kazansa da hisseyi izleyen analistlerin 90%’ı TMUS’a “AL” notu vermiş. Ayrıca konsensüs 12 aylık ortalama hedef fiyat, hissenin cuma günkü kapanışına göre 26%’lık bir artış ima ediyor. 

🚗 Son dönemlerde yaptığı anlaşmalarla sık sık gündeme gelen otomobil üreticisi General Motors da T-Mobile ile aynı gün bilanço açıklayacak bir diğer önemli isim. Wall Street, şirketin gelirlerinin ikinci çeyrekte 60% yükseleceğini öngörüyor. GM, son yedi ayda 16% değer kazandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC