Borsa Haberleri

Morgan Stanley’nin Hedef Fiyatıyla Bu Biyoteknoloji Hissesi 80% Artabilir

Ağustos 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley’nin Hedef Fiyatıyla Bu Biyoteknoloji Hissesi 80% Artabilir

Morgan Stanley’e göre yatırımcılar büyük kazançlar için genellikle göz ardı edilen biyoteknoloji şirketi Pharvaris’i (PHVS) değerlendirebilir.

Analist Maxwell Skor, biyoteknoloji hissenin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 24 dolardan 34 dolara taşıdı. 

Bankanın hedef fiyatındaki bu değişim, hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde 84,5% ralli yapabileceğini ima ediyor. 

Pharvaris, kalıtsal anjiyoödem (HAE) ataklarını tedavi etmek ve önlemek için B2-reseptör oral tedaviler geliştiren şirket. Şirketin üzerinde çalıştığı Deucrictibant ilacı, şu an klinik gelişme aşamasında olan, türünün tek ilacı olarak öne çıkıyor. 

Skor, “Pharvaris’in, olumlu verileri ve FDA’nın klinik bekletmeyi kaldırmasıyla desteklenen kalıtsal anjiyoödemin isteğe bağlı tedavisi için ilk oral tedaviyi sunacak şekilde konumlandığına inanıyoruz. Talep üzerine ve kısa süreli profilaktik tedavi ile uygulanabilir bir pazar fırsatı görüyoruz.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti