Nvidia

Morgan Stanley’nin Çip Favorisi Nvidia Oldu

Morgan Stanley’nin Çip Favorisi Nvidia Oldu
Google News Icon Takip Et

Morgan Stanley’nin çip sektöründeki favorisi belli oldu: Bankanın göz bebeği olan Advanced Micro Devices’ın (AMD) yerini Nvidia (NVDA) aldı. 

Morgan Stanley analistleri, yapay zekâ temasının en önemli gündem olmaya devam ettiğini ve sadece bir şirketin, yani Nvidia’nın performansıyla bu yılın lideri olabilecek bir konumda olduğunu söyledi. 

🏆 Yatırım bankası, Nvidia’yı favori olarak belirlerken, 2023’te yapay zekâ nedeniyle şirketin mali sonuçlarında yüksek bir performans gösterecek tek şirket olarak, yakın vadeli yukarı yönlü önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Analistler, Nvidia’nın 2024 yapay zekâ fırsatı konusunda boğa (artış beklentisi) konumunu koruyor ancak favorisini belirlerken en önemli faktörün yakın vadeli artış eğilimi olduğunu ekliyor. 

Nvidia’nın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan Morgan Stanley, AMD’ye de aynı notu verirken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 138’e taşıdı.

Banka ayrıca yapay zekâdan faydalanabilecek diğer çip şirketleri arasında Marvell Technology (MRVL) ve Intel’e (INTC) de “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve sırasıyla 68 dolar ve 38 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha