Al Sinyali Veren Hisseler

Morgan Stanley’nin “AL” Dediği Üç Hisse

Morgan Stanley’nin “AL” Dediği Üç Hisse
Google News Icon Takip Et

Borsalarda son dönemlerde görülen güçlü ralli, Wall Street’in bir kısmında aşırı değerleme endişelerine yol açsa da Morgan Stanley’den Andrew Slimmon mevcut piyasa görünümü konusunda hâlâ iyimser. 

S&P 500’ün 5.000 seviyesini gördüğü ve Dow Jones’un tekrar tekrar rekor seviyelerinin üzerinde kapanmasıyla görülen pozitif hareketlerin “cesaret verici” olduğunu söyleyen Slimmon, bunun bilançolar için de olumlu işaretler verdiğini savunuyor:

Bu yıla yönelik kazanç tahminleri aşağı yöne gitmiyor ve potansiyel olarak daha da yükselecekler. Bence bu piyasa için oldukça önemli. 2024’ün hisseler için çok iyi bir yıl olacağını düşünüyorum.

Slimmon, bu iyimserliğine rağmen piyasalardaki pozitif eğilimin daha fazla volatiliteye yol açabileceği ve bunun birçok yatırımcıyı korkutacağı uyarısını yaptı. 

Yine de “Fırsatlar arayan yatırımcıların, neye yatırım yapacakları konusunda zorlanacaklarını” belirten Slimmon, bu kapsamda üç hisse öneriyor.

💻 Microsoft (MSFT) 

Slimmon, teknoloji sektöründe yapay zekâ patlamasında favorisini belirlemiş. “Muhteşem Yedili” grubunda yer alan şirketin “anlaşılması çok kolay” bir hikayesi olduğunu düşünüyor.

Slimmon’a göre geçtiğimiz haftalarda güçlü bilançosuyla ralli yapan hisse için mevcut fırsatlar arasında Microsoft 365 için yapay zekâ destekli bir özellik olan Copilot öne çıkıyor:

Kullanım beklentileri açısından rakamlarına bakarsanız, şu anda çok belirsizler, kesin rakamlar vermiyorlar. Bu yüzden bunun şirkete bir miktar avantaj sağlayacağını düşünüyorum.

Son 12 ayda, teknoloji devinin hisseleri yaklaşık 56,5% değer kazandı. Microsoft’u izleyen 51 analistten 49’u ortalama 469,94 dolar hedef fiyatla MSFT için “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” diyor. Bu da hisse için yaklaşık 16%’lık potansiyel bir artış anlamına geliyor.

🧮 Ameriprise Financial (AMP)

Slimmon, hisseleri son 12 ayda 13% yükselen finans şirketi Ameriprise’ı “sermaye piyasalarına veya varlık yönetimine maruz kalan seçici finans hisselerinden” biri olarak beğeniyor. 

Geçtiğimiz ayın sonlarında dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Ameriprise, 2023 yılının son üç aylık döneminde için 4 milyar dolar net gelir üzerinden 377 milyon dolar net kâr elde ederek analist beklentilerini aştı.

Hisseyi izleyen 15 analistten sekizi Ameriprise’ı “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değerlendiriyor. Ayrıca 418,03 dolar seviyesindeki konsensüs hedef fiyat da hissenin 5% artabileceğine işaret ediyor. 

🚧 CRH (CRH)

Portföy yöneticisi son olarak “altyapı hisselerini beğendiğini” belirterek İrlandalı yapı malzemeleri grubu CRH’i potansiyel olan bir kazanan olarak tanımladı. 

Merkezi Dublin’de bulunan şirket, Euronext Dublin’deki hisselerinin listeden çıkarılmasının ardından Eylül 2023’te New York Borsası’na kote oldu. Şirketin hisseleri, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda da işlem görüyor.

Slimmon, CRH’in “ABD’de yeniden listeye girdiğini çünkü değerlemelerinin rakiplerine göre büyük ölçüde indirimli olduğunu hissettiklerini” belirterek, şirketin bu yıl içinde bir noktada S&P 500’e dahil olabileceğini de söyledi. CRH’nin piyasa değeri şu anda 50 milyar doların üzerinde.

Son 12 ayda CRH hisseleri yaklaşık 64,3% artış gösterdi ve hisseyi izleyen 22 analistten 18’i, ortalama 80,63 dolar hedef fiyatla CRH’ye “AL” notu vermiş.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC