Borsa Haberleri

Morgan Stanley, Zayıf Varlık Yönetimi Rakamlarıyla Geriledi

October 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Zayıf Varlık Yönetimi Rakamlarıyla Geriledi

Morgan Stanley (MS) üçüncü çeyrek bilançosunda beklenenden daha iyi işlem geliri sayesinde analistlerin kâr tahminlerini aştı. Ancak bankanın varlık yönetimi segmentindeki zayıf rakamlarla hisse 3% düştü. 

Bankanın bu dönemde net kârı yıllık bazda 9% düşüşle 2,41 milyar dolara veya hisse başına 1,35 dolara geriledi ancak analistlerin 1,28 dolar beklentisini aştı. Gelirler ise beklentilere paralel olarak 2% artışla 13,27 milyar dolar oldu. 

Morgan Stanley’in alım satım işlemleri, bankanın diğer segmentilerindeki gelir kayıplarını telafi etmeye yardımcı oldu. Bankanın tahvil işlemcileri StreetAccount’un tahmininden yaklaşık 200 milyon dolar daha fazla olmak üzere 1,95 milyar dolar gelir elde ederken, hisse işlemcileri beklenenden 100 milyon dolar daha fazla olmak üzere 2,51 milyar dolar gelir elde etti.

Ancak bankanın çok önemli varlık yönetimi segmenti 6,4 milyar dolar gelir elde ederek, bu bölümdeki tazminat maliyetlerinin artması nedeniyle tahminlerin 200 milyon dolardan fazla altında kaldı.

Morgan Stanley’nin yatırım bankacılığı; şirket birleşmeleri ve halka arzlardaki zayıflığı gerekçe göstererek 1,11 milyar dolarlık tahminin altında,xx 938 milyon dolar gelir elde etti. Bankanın yatırım yönetimi segmenti ise 1,34 milyar dolar gelirle beklentileri karşıladı.

Morgan Stanley, Zayıf Varlık Yönetimi Rakamlarıyla Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Morgan Stanley