Borsa Haberleri

Morgan Stanley, Yatırım Bankacılığı Segmentiyle Gelirlerini Artırdı

January 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Yatırım Bankacılığı Segmentiyle Gelirlerini Artırdı

ABD’li banka devi Morgan Stanley (MS), yatırım bankacılığı segmentindeki güçlü performansla 2023’ün son çeyreğinde beklentilerin üzerinde gelir açıkladı. 

Banka yılın son çeyreğinde 12,7 milyar doların üzerinde, 12,9 milyar dolar gelir açıkladı. Morgan Stanley, yatırım bankacılığından elde ettiği gelirin, yatırım yapılabilir seviyedeki ihraçların artmasıyla sabit gelirli yüklenim gelirindeki 25%’lik artış sayesinde bir yıl öncesine göre 5% arttığını açıkladı.

Ancak bankanın sonuçları iki tek seferlik düzenleyici masraftan etkilendi. Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun özel değerlendirmesiyle ilgili olarak 286 milyon dolar ve blok işlemlerin izinsiz olarak ifşa edilmesiyle ilgili bir ceza soruşturması ve ilgili Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu soruşturmasını çözmek için banka 249 milyon dolar yasal ücret ödedi.

Bu, 2024 yılının başında James Gorman’ın yerine CEO olarak atanan yeni CEO Ted Pick’in ilk bilançosu oldu. Pick, bankanın Wall Street operasyonlarını yönetmek üzere göreve getirilen bir Morgan Stanley çalışanı.

Morgan Stanley, Yatırım Bankacılığı Segmentiyle Gelirlerini Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC