Borsa Haberleri

Morgan Stanley, Varlık Yönetimi Biriminde İşten Çıkarmalar Yapacak

Şubat 15, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Morgan Stanley, Varlık Yönetimi Biriminde İşten Çıkarmalar Yapacak

Yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley (MS), Wall Street şirketlerinin geçen yıldan bu yana gerçekleştirdiği işten çıkarmalar dizisine kapıldı. Şirket, varlık yönetimi biriminde yüzlerce kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, söz konusu işten çıkarmalar birimdeki çalışanların 1%’ini etkileyecek.

Ekonominin yumuşak iniş yapacağına dair umutlar son aylarda artmış olsa da, şirketler Fed’in faiz indirimlerinin gidişatına dair belirsizlik nedeniyle bir süredir maliyetlerini azaltma arayışında.

2023’ün son çeyreğinde Morgan Stanley’nin varlık yönetimi biriminin geliri bir önceki yıla kıyasla yatay seyretti ve orta vadeli marj tahmini bazı analistlerin beklediğinin altında kaldı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti